Njihuni me Brahimin, zëvendësuesin e Calhanoglu te Milani

Milani ka zyrtarizuar afrimin e radhës dhe bëhet fjalë për rikthimin e Brahim Diaz në huazim me të drejtë blerje brenda dy viteve të ardhshme, natyrisht me Realin që ka të drejtën e riblerjes gjithashtu.

Kuqezinjve do t’iu kushtojë 3 mln euro në dy vjet huazimi dhe do të mund ta blejnë për 22 mln euro në total lojtarin, ndërsa Reali duhet të paguajë 27 për ta kthyer mbrapsht.

Diaz ka zgjedhur fanelën me nr.10 të lënë të lirë nga Hakan Calhanoglu që u largua te Interi.

LEXO EDHE  Zyrtarisht te "Djajtë e Kuq", Sancho: United ëndërr e realizuar

Komunikata – “Milan është i lumtur të njoftojë se ka fituar shfaqjet sportive të Brahim Abdelkader Diaz nga Real Madrid CF mbi një bazë të përkohshme dy-vjeçare.

Lojtari bashkohet me klubin e Milanit deri më 30 qershor 2023.

Brahim, pasi ka zhvilluar 39 paraqitje dhe 7 gola për AC Milan sezonin e kaluar, do të vazhdojë të veshë fanellën e Milanit dhe të mbajë numrin 10″…