Mori peng bashkëshorten e tij, arrestohet 34-vjeçari në Gjirokastër

Një 34 vjeçar ka rënë në prangat e policisë Dropull, pasi akuzohet për dhunë në familje.

Sipas policisë shtetasi me iniciale J.GJ. 34 vjeç, banues në Gjirokastër ka marrë me forcë në banesë, partneren e tij 36-vjeçare, dhe ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.

Shërbimet e Postës së Policisë Dropull kanë arrestuar në flagrancë shtetasin J. Gj., 34 vjeç, banues në Gjirokastër, për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Dhuna në familje”, pasi ka marrë me forcë në banesë, partneren e tij 36-vjeçare, dhe ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE  I nxehti afrikan, 15 pacientë shtrohen çdo ditë tek Neurologjia