Kurban Bajrami/ KMSH publikon programin zyrtar për ditën e nesërme

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë feston nesër ditën e parë të Kurban Bajramit, duke njoftuar edhe programin zyrtar të saj.

Sipas njoftimit, Namazi i Bajramit do të falet në sheshin “Skënderbej”, Tiranë dhe aktiviteti vijon si më poshtë:

NJOFTIM!

KURBAN BAJRAMI 2021

Të dashur qytetarë, nesër është dita e parë e Kurban Bajramit!

Më poshtë gjeni programin zyrtar të organizimit nga Komuniteti Mysliman i Shqipërisë.

Kurban Bajrami është ditën e martë (nesër), më 20 korrik 2021.

Namazi i Bajramit do të falet në sheshin “Skënderbej”, Tiranë.

Programi i Kurban Bajramit vijon si më poshtë:

  • 05:50 Hapja e programit
  • 05:55 Këndim Kurani, Imami Bilal Teqja
  • 06:00 Fjala përshëndetëse e Kryetarit të KMSH-së, H. Bujar Spahiu
  • 06:10 Ligjërata e Nënkryetarit të KMSH-së, z. Taulant Bica
  • 06:20 – Falja e Namazit, prin Kryetari i KMSH-së, H. Bujar Spahiu
  • 06:25 – Hutbeja e Bajramit, Myftiu i Tiranës, z. Lauren Luli

Gjithashtu ju bëjmë me dije se pritjet tradicionale me rastin e kësaj feste në selinë e institucionit do të zhvillohen nga ora 09:00 deri në orën 12:00

LEXO EDHE  Shpërthimi në Velipojë, pas dy vajzave humb jetën edhe e ëma/ I vetmi i mbijetuar djali i mitur

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, ju uron të gjithë shqiptarëve, Gëzuar Kurban Bajramin!