VIDEO/ Aksident Hamilton-Verstappen, holandezi del jashtë piste dhe mbyll garën

Gara e Çmimit të Madh të Anglisë në Formula 1 (pista e Silverstone) është ndalur pas vetëm një xhiro.

Një kontakt mes Max Verstappen (Red Bull) e Lewis Hamilton (Mercedes) ka nxjerrë jashtë piste pilotin holandez, që duelonin për kreun.

LEXO EDHE  VIDEO/ Lyoni i Shaqirit shtang PSG-në e yjeve, kalon në avantazh

Goma e djathtë e pasme e Verstappen është shkëputur pas kontaktit me njëvendëshen e Hamilton, ndërkohë që makina Red Bull është përplasur dhunshëm me barrierat mbrojtëse.

Verstappen ka mbyllur garën e cila tashmë pritet të rifilloi normalisht.