“Stuhi të forta dhe erë”, moti i keq “mbërthen” Greqinë, zonat që do preken më shumë

Moti i keq pritet të godasë Greqinë pasditen e sotme dhe ditën e nesërme.

Në një njoftim zyrtar autoritetet greke  u shprehën se pritet parashikim i  jashtëzakonshëm i përkeqësimit të motit sot të dielën dhe nesër të hënën me stuhi të forta që do të shoqërohen në vende me breshër dhe përkohësisht nga erëra të forta.

LEXO EDHE  Situata e zjarreve, Peleshi: Kemi vetëm 1 helikopter Cougar/ Ku kanë përfunduar të paktën 3 të tjerët?

Në njoftimin e bërë zonat që do të preken më shumë janë Epiri, Maqedonia perëndimore dhe qendrore, Thesalia, Sporades, Sterea perëndimore dhe rajonet veriore të Stereas lindore dhe Evia.