Si do të vijojë moti orët e ardhshme? Ja çfarë thotë sinoptikania shqiptare

Sinoptikania Adiola Bani në një lidhje direkte në SYRI TV është shprehur se reshjet e shiut pritet që të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

Sipas saj, reshjet do të jetë me intensitet më të ulët se gjatë ditës së dielë.

Bani është shprehur se ka pasur rrebeshe shiu në një pjesë të territorit të vendit, por nuk kanë qenë problematike.

LEXO EDHE  "U dh*e nusja në kalë", ironia e Manjanit me Kim pas raportit të OSBE/ODIHR për 25 prillin

Sinoptikania Adiola Bani ëshët shprehur se mbrëmjen e sotme do të ketë ndryshim të motit, duke u kthjelluar.

Sipas sinoptikanes, gjatë ditës së hënë do të ketë reshje lokale shiu dhe ndonjë stuhi të izoluar. Adiola Bani është shprehur se këto stuhi janë të zakonshme gjatë verës.