Një 10-vjeçar grabit furrën e bukës në Lezhë

Mësohet se gjatë mbrëmjes se sotme është grabitur një furrë buke në këtë qytet. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije grabitësit kanë marrë xhiron ditore.

Nuk dihet ende shuma.

Policia e Lezhës/ Informacion paraprak

Rreth orës 21:05, në lagjen “Besëlidhja”, një shtetas i mitur 10 -vjeçar është futur në një furrë buke për të blerë bukë dhe në momentin që shitësja po i shërbente ka arritur të marrë nga arka një shumë lekësh dhe është larguar.

Shërbimet e Policisë në vendngjarje po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

LEXO EDHE  U shkarkua nga KPK, KPA merr vendimin për prokurorin Ardian Ylli