Hamilton e bëri për spital, reagon ashpër Verstappen: Turp që festoi ndërkohë që unë…

Përplasja e Lewis Hamilton dhe Max Verstappen në garën e madhe të Britanisë ishte tema e ditës sot në Formula 1 duke shkaktuar dhe reagime të shumta nga të dyja palët.

Britaniku dhe pse mori një penallti prej 10 sekondash, arriti të triumfonte duke parakaluar Leclerc në xhiron e fundit. Fill pas aksidentit, Verstapen u dërgua në spital ku mori trajtimin e duhur teksa vetë piloti holandez ka reaguar me anë të një statusi në “Twitter”. Piloti 23-vjeçar shkroi se ishte mungesë respekti festa e Hamilton ndërkohë që vetë gjendej në spital.

“I lumtur që jam mirë. Jam shumë i zhgënjyer që na nxorën nga kështu nga gara. Penalltia e dhënë nuk na ndihmoi dhe nuk ishte drejtësi për lëvizjen e rrezikshme të Luis Hamilton. Ishte mungesë respekti festa e tyre ndërkohë që unë ndodhesha në spital, sjellje antisportive, por ne vazhdojmë përpara”, shkroi Verstappen.

 

LEXO EDHE  Skandali me dy vajzat bionde, Rooney bën denoncim në polici, nisin hetimet për fotot