“Liqeni i ftohtë” në Shqipëri, pushuesit braktisin plazhin e Durrësit

Prej mesnatës një pjesë e territorit të vendit tonë u pushtua nga reshjet e shiut, ndërsa moti i paqëndrueshëm pritet që të vazhdojë për gjatë gjithë ditës së sotme.

Vija bregdetare e Durrësit ka qenë ndër më të goditurat nga reshjet e shiut. Plazhi sot është braktisur për shkak të reshjeve të shiut, që janë shoqëruar me stuhi dhe rrufe.