Këshilli i ri Kombëtar i PD, Basha: Ja misioni që kemi përpara

Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të listës së anëtarëve të Këshillit Kombëtar, që u votuan një ditë më parë nga Kuvendi Kombëtar.

Ndërsa shpreh mirënjohje për delegatët që në Kuvendin Kombëtar përfaqësuan demokratët anembanë Shqipërisë, Basha shprehet se Këshilli Kombëtar ka besimin e demokrateve dhe demokratëve dhe përgjegjësinë për të luftuar çdo ditë pranë qytetarëve, për shqetësimet e vogla dhe të mëdha të familjeve shqiptare, për të kapërcyer bashkarisht vështirësitë dhe për të qenë zëri i tyre përballë çdo padrejtësie.

LEXO EDHE  Ndodh në Tiranë/ Qytetari blen shtëpi dhe gjen armë brenda: Jam i ndershëm

“Sfidat që kemi përpara janë te mëdha, por vullneti dhe vendosmëria jonë po ashtu.

Këshilli i ri, i hapur për më shumë zonja dhe zonjusha, më shumë të rinj dhe të reja, do të jetë një urë bashkëpunimi me shoqërinë, për të ndërtuar së bashku një Platformë Qytetare për Demokracinë, sepse ne jemi e vetmja shpresë për shqiptarët që kërkojnë ndryshim”, shprehet Basha.