Stuhia tragjike në Gjermani u merr jetën dy bashkëshortëve shqiptarë

Numri i viktimave nga përmbytjet e fundit në Gjermani po vazhdon të rritet çdo ditë e më shumë.

Në mesin e viktimave fatkeqësisht janë edhe një çift nga Kosova të cilët jetojnë në Gjermani. Trupi i pajetë i burrit tanimë është identifikuar, ndërsa gruaja vazhdon të jetë nën gërmadha.

Burimet, bëjnë me dije se ky çift është më prejardhje nga komuna e Pejës.

LEXO EDHE  Pronari nën akuzë për prodhim e trafik droge/ Gjykata e Vlorës vendos sekuestrimin e tokave, apartamenteve, parkimeve e dyqanit

Të paktën 156 persona kanë vdekur në Gjermani, në atë që është përshkruar si përmbytjet më të këqija në historinë e këtij shteti.

Përveç Gjermanisë më këtë situatë po përballën edhe Luksemburgu, Belgjika, Austria dhe Zvicra.