Të shtëna me armë, vritet 6 vjeçarja

Pesë persona u plagosën dhe një vajzë 6-vjeçare u vra gjatë një sulmi me armë të ndodhur në Uashington.

Pasi morën lajmin për të shtënat me armë zjarri policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe pa se gjashtë persona kishin mbetur të plagosur: tre meshkuj të rritur, dy femra të rritura dhe një fëmijë.

LEXO EDHE  Instituti italian: 99% e njerëzve që kanë vdekur nga koronavirusi që nga shkurti i këtij viti, nuk kanë qenë të vaksinuar plotësisht

Vajza 6-vjeçare u qëllua dhe u vra në vendngjarje dhe u shpall më vonë e vdekur në një spital lokal, tha policia. Pesë të rriturit po trajtoheshin në spitalet e zonës me dëmtime jo-kërcënuese për jetën. Policia ende nuk ka gjetur se kush janë autorët e këtij sulmi dhe ka kërkuar ndihmën e njerëzve për identifikimin e tyre.