Angela Merkel feston ditëlindjen, ja sa vjeç bën sot “gruaja e hekurt”

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ose e njohur ndryshe si “gruaja e hekurt”,  feston sot ditëlindjen. Këtë të shtunë të 17 korrikut, ajo mbushi plot 67 vite.

Merkel i shërbeu politikës gjermane si kancelare e Gjermanisë që nga viti 2005. Ajo është përshkruar ndryshe si gruaja më e fuqishme në botë nga revista amerikane “Forbes”.

LEXO EDHE  Scarlett Johansson padit kompaninë e Disney: Më shkaktoi 50 milion dollarë dëm

Ajo ka deklaruar se do të qëndrojë si drejtuese e CDU-së në Kongresin e Partisë dhe nuk do të kërkojë një mandat të pestë si Kancelare në në vitin 2021.