Vrau shqiptarin dhe e la në mes të rrugës, dënohet me burgim të përjetshëm i riu britanik

Një 27 vjeçar në Britani është dënuar me burgim të përjetshëm, pasi akuzohet për vrasjen e shqiptarit, Shkëlzen Taka.

Mediat e huaja raportojnë se 27 vjeçari ka vrarë viktimën gjatë një aksidenti rrugor. Në videot e publikuara në rrjetet sociale, duket autori, i cili kalon me makinë mbi trotuar, duke rrëzuar tabelën e sinjalistikës, e cila bie poshtë dhe vret Shkëlzen Takën.