Kursi i këmbimit/ Forcohet dollari amerikan, euro e paundi humbasin terren

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten, dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane u forcua me 0,13 lekë dhe këmbehet me 103,64 lekë, ndërsa euroja u zhvlerësua me 0,04 lekë dhe këmbehet me 122,49 lekë.

LEXO EDHE  E rëndë/ Shqiptarja humb foshnjën pasi e lanë të priste dy orë në parkingun e spitalit! Emri

Paundi britanik zbriti në kuotën 143,39 lekë, duke humbur 0,24 lekë krahasuar me një ditë më parë.

Edhe franga zvicerane humbi pikë në kursin e këmbimit me lekun duke zbritur në kuotën 112,77 lekë, ose 0,58 lekë më pak se një ditë më parë.