Sherr për pronën, arrestohen dy vëllezërit në Patos

Një sherr në një familje për motive pronësie ka ndodhur në qytetin e Patosit. Policia ka arrestuar dy vëllezërit E. J., 41 vjeç dhe A. J., 45 vjeç, të cilët u ndaluan në flagrancë për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

Sherri ka ndodhur për motive pronësie ku të dy vëllezërit pretendojnë pronësinë mbi një ndërtesë.

LEXO EDHE  Burri ekzekutoi gruan me 8 plumba, zbardhen detajet e reja mbi krimin

Krahas dy vëllezërve u proceduan penalisht dhe, shtetasit J. J., 19 vjeç dhe I. J., 17 vjeç, djemtë e 45-vjeçarit pasi për motive pronësie, në fshatin Gjinoqar, Patos, janë konfliktuar dhe janë goditur me grushte me njëri tjetrin, si dhe shtetasi E. J. ka dëmtuar pjesërisht mjetin tip “Golf” në pronësi të shtetasit J. J.