Hapet për qarkullim bypassi i Vlorës

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastruktures Belinda Balluku kanë hapur provizorisht dhe ende para përfundimit, një nga akset që do të lehtësojë trafikun rrugor në jug të Shqipërisë.

Njoftimi për nisjen e lëvizjes në Bypassin e Vlorës është bërë ditën e sotme nga kryeministri i cili ka inspektuar punimet e kryera deri tani.

LEXO EDHE  Trafik kokaine drejt Greqisë/ Zbardhet dosja e Prokurorisë, si bashkëpunoi efektivi i “Shqiponjave” me trafikantët

Bajpasi i Vlorës – Hapet aksi i ri panoramik për të lehtësuar qarkullimin e automjeteve gjatë pikut të sezonit?