E do gjysma e Europës, por talenti francez pranon vetëm këtë destinacion

Ai është një nga emrat më të kërkuar në merkato, duke pasur parasysh moshën e tij të re dhe kontrata skadon në 2022.

Eduardo Camavinga ka shumë kërkesa nga çdo vend evropian, por, siç raportohet nga The Telegraph, i riu do të ishte më i joshur të luante në Spanjë dhe jo në Premier League, pavarësisht presionit të Manchester United, Chelsea, Arsenal dhe PSG në shtëpi.

LEXO EDHE  VIDEO/ Aksident horror në Moto 3, vdes tragjikisht piloti 14-vjeçar

18-vjeçari ëndërron La Liga, megjithëse as Real Madrid as Barcelona nuk i kanë bërë propozime deri më tani Rennes, pronarit të kartonit.

Kjo sepse likuiditeti i këtyre dy klubeve legjendare në Spanjë mungon dhe se nuk mund të bëjnë dot çmenduri duke ditur se pandemia i ka shkatërruar ekonomikisht.