Deklaratat e Ramës/ Vasili: Kryedelenxhiu u jep spiunë dhe jo paga më të larta mjekëve

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook”, shkruan se Rama, në vend se t’iu japë mjekëve paga më të larta, iu dhuron spiunë në vendin e punës.

Vasili thekson se Rama tashmë po fut edhe spiunimin, si në kohën e Partisë së Punës si metodë të “Rilindjes”, tashmë që mjekët nuk i duhen më dhe i përdori për fushatë e propagandë në pandemi, në interes të tij.

Postimi i nënkryetarit të LSI-së Petrit Vasili:

KryeDelenxhiu u jep spiune dhe jo paga me te larta mjekeve!

Pasi Rama e vodhi dhe e shkretoi shendetesine me koncesione qindra milioneshe.

Pasi e ropi dhe e griu me tendera sekrete, qe nuk kursyen as Pandemine kur njerezit vdisnin me mijra.

Pasi i perdori mjeket dhe infermieret per propagande te qelbur sot Rama do te mbushe shendetesine me spiune ordinere.

Rama i quajti heronj mjeket dhe infermieret dhe tani qe mendon se e hodhi hallin po ve spiune ane e mbane qe ti ndjekin kemba kembes per ti spiunuar po te njejtet heronj.

Rama shkaterroi shendetesine kryq e themel, i beri mijra mjeke e infermiere te ikin nga Shqiperia dhe krimi i tij s’ka nevoje per spiun se flet vete por Drejtesia me Regji nuk vepron ndaj tij dhe ministrave te tij.

Lexojeni cfare ka deklaruar sot ky Rama per rilindjen e spiuneve me keq se Partia e Punes dhe perbuzeni kete delenxhi.Ja cfare tha Rama sot:

“Kjo është arsyeja që edhe në spitale do të shtrijmë deri në fund, si në të gjitha institucionet, rrjetin e individëve që do të jenë aty vetëm për këtë punë, për të ndarë dhe për të kontribuar në ndarjen e të njomit nga i thati”, tha Rama.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Alarmohet M.Veriut, dyfishohen të infektuarit në 24 orët e fundit