Dalin pamjet, kush janë dy serbët e dyshimtë që vizituan Deçanin para helmimit

Me mijëra qytetarë të Deçanit janë helmuar ditët e fundit. Situata është alarmante, ndërsa ende nuk ka një konfirmim nga autoritetet se çfarë e ka shkaktuar.

Ndërkohë që pretendohet se helmimi ka ardhur nga uji. Mirëpo, duket se ngjarja ka marrë një tjetër rrjedhë për hetimin.

LEXO EDHE  Vala e të nxehtit godet Ballkanin, eksperti: Këto temperatura i prisnim në vitin 2040

Mediat në Kosovë kanë publikuar pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë të dy të rinjve serbë që kanë qenë shumë pranë pusetave të ujit. Ata janë konstatuar nga pronari i një resorti dhe ky i fundit, i ka parë si të dyshimtë dhe ka njoftuar policinë.