Videoja që u bë virale në rrjet, ushtari francez i propozon të dashurës para paradës

Video ku një ushtar francez i propozon të dashurës së tij para fillimit të paradës ushtarake tradicionale në Champs Elysees në përvjetorin e rënies së Bastilles po bën xhiro në rrjete sociale.

Në video ushtari shihet i gjunjëzuar në Saint-Elysee dhe shtypi francez shkruan se kjo është hera e parë që ndodh. Kur ushtari dëgjon “po” nga e dashura e tij, ai i vendos unazën të dashurës, ngrihet, heq maskën e zezë për ta puthur si kulminacionin e zyrtarizimit të marrëdhënies së tyre.

Ndërsa propozimi për martesë u bë publik dhe ditën e festës kombëtare të Francës , të pranishmit – shumica e tyre ushtarë – filluan të duartrokisnin çiftin që po shijonte puthjen.“Ishte një propozim martese që duket e paharrueshme”, komenton gazeta franceze “Le Figaro”.

LEXO EDHE  A ndodhet me pushime në kulmin e situatës me zjarret? Haki Çako: Kam nevojat e mia...