Tentoi të vjedhë në një banesë, arrestohet i riu në Berat

Një 23-vjeçar në Berat u arrestua në kushtet e flagrancës duke vjedhur një banesë.

Në pranga ka rënë shtetasit A.Z.banues në lagjen “30 Vjetori” pasi ka tentuar të vjedhë dy aparate celular dhe një portofol në banesën e shtetases E.H.

LEXO EDHE  Vendimi final, 118 milionë euro Becchettit për një "shaka" të Edi Ramës

I riu dyshohet gjithashtu si autor i një vjedhje të ndodhur më parë në banesën e shtetasit B.S, ku ka marrë një sasi lekësh.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.