Parashikimi i motit për ditën e enjte, 15 Korrik 2021

Ditën e enjte dhe të  premte moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare. Përgjatë relieveve malore reshje të izoluara shiu në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga veriperëndimi  me shpejtësi mesatare 1-6m/s, e hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

LEXO EDHE  Detaje nga vrasja e 26-vjeçares greke, autori kishte planifikuar gjithçka

Në fushën termike pritet një rënie e temperaturave më e ndjeshme në vlerat maksimale.