Parashikimi i motit, ja sa pritet të shkojnë temperaturat sot

Dita e Martë parashikohet të ketë mot të kthjellët në të gjithë territorin por përsëri nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në relievet malore shoqëruar me shtrëngata apo shi të dobët afatshkurtër.

LEXO EDHE  Emri/ Trafikim ikonash dhe lëndësh narkotike, arrestohet 45-vjeçari

Gjatë ditës së nesërme pritet që të ketë një rritje të temperaturave krahasuar me ditët që sapo lamë pas.

Temperaturat maksimale pritet të arrijnë në 37 gradë celcius.