Shuhet Uran Kostreci, legjenda e qëndresës anti-komuniste

Uran Kostreci, i cilësuar si legjenda e qëndresës anti-komuniste është ndarë nga jeta. Njoftimi është dhënë në rrjetet sociale nga gazetari Nebil Çika, i cili drejton edhe shoqatës e ish-të përndjekurve antikomunistë.

“Shuhet Uran Kostreci !

Me pikëllim të thellë jo njoftojmë se legjenda e qebdresës antikomuniste Uran Kostreci ndëroi jetë sot . Në emer tim dhe të përndjekurve politikë antikomunistë të Shqiperise ju shpreh ngushllimet familjarve miqve bashkevujtesve dhe bashkëluftëtarëve të tij .

LEXO EDHE  Deklarata e Yuri Kim/ Lubonja: Problemi numër 1 është Rama në pushtet

Qofsh i parajsës kampion i qëndrës dhe asketi i lirisë !

Për oraret e ceremonisë funerale do tiu njoftojmë sapo ti vendosim!”, shkruan Çika në një postim në rrjet.