Sfida me Baselin në rast të kalimit të turit, Partizani luan për shifrën e majme

Partizani fitoi sfidën e parë në “Elbasan Arena” kundër Sfintulit me rezultatin e thellë 5-2 dhe është me një këmbë në turin e dytë të Ligës së Konferencës.

Megjithatë, sfida e kthimit në Moldavi nuk duhet nënvlerësuar, pasi Partizani luan për shumë përfitime. Në rast se kalojnë në turin e dytë, të kuqtë do të fusin në arkat e tyre edhe 350 mijë euro të tjera nga UEFA, duke çuar totalin në 600 mijë euro përfitime nga Liga e Konferencës.

LEXO EDHE  VIDEO/ Laçi “kafshatë” e lehtë për Anderlecht, miqtë fitojnë bindshëm në “Elbasan Arena”

Por gjithashtu, luajnë edhe kundër Bazelit, çka do të sillte përfitime të mëdha edhe nga të drejtat televizive. Prandaj, Partizani duhet ta vlerësojë maksimalisht edhe sfidën e kthimit, pavarësisht rezultatit të parë.