Sherr masiv, të përfshirë shqiptarët. Një i plagosur/ Detajet

Një sherr masiv ka ndodhur mbrëmjen e së dielës, pak para mesnatës, në sheshin para një birrarie në Borgo Valsugana, në Trento.

Protagonistë ishin një grup shqiptarësh dhe punonjës të këndit të lojërave para lokalit.

Si pasojë e sherrit pati një të plagosur që u transportua në spital, pa rrezik për jetën.

Gjithçka nisi me zënkën e dy-tre personave brenda lokalit, pas fjalëve të lëshuara për ndeshjen. Personeli i sigurisë i birrarisë ndërhyri duke i nxjerrë jashtë personat që po ziheshin, por sherri vazhdoi më tej duke u rritur në numrin e pjesëmarrësve, të cilët u bënë me dhjetëra.

LEXO EDHE  Zjarret në vend, MB: Flakët në Karaburun ende aktive, cilat janë vatrat e riaktivizuara

I plagosuri i shtruar në spital është një klient i lokalit, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur.

I zoti i lokalit u detyrua ta mbyllte aktivitetin në një mbrëmje që mund t’i kishte sjellë fitime të mëdha, duke qenë se ishte finalja e evropianit, në fund e fituar nga Italia.

Sherri u zhvendos më pas në Piazza Romani, ndoshta me frikën e mbërritjes së forcave të rendit.