Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-gjyqtari ndërkombëtar

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare, ish-gjyqtari ndërkombëtar i futbollit shqiptar, Shefqet Caslli.

Mbi 500 ndeshje zyrtare, në plot 25 vite karrierë që nga 1960 deri në 1985. Caslli ngjiti maja në karrierën e tij, duke fituar edhe stemën e FIFA-s.

Vitet e fundit të jetës ai drejtoi edhe shoqatën e “Juventusit” në Shqipëri, por sëmundja i mori jetën në moshën 89- vjeçare duke e ndarë nga familja e tij dhe futbolli shqiptar.

LEXO EDHE  ‘Tokio 2020’/ U kualifikua në finale, Luiza Gega bën postimin emocionues

Boldnews.al, i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes Caslli për humbjen e njeriut të tyre të dashur.