Zbulohet arsyeja pse Kate Middleton nuk ishte në zbulimin e statujës së Princeshës Diana

Mandatory Credit: Photo by James Veysey/Shutterstock (10424766dg) Prince William and Catherine Duchess of Cambridge RRS Sir David Attenborough polar ship naming ceremony, Cammell Laird Shipyard, Birkenhead, UK - 26 Sep 2019 Owned by the Natural Environment Research Council (NERC) and operated by the British Antarctic Survey (BAS), the RRS Sir David Attenborough will enable world-leading research to be carried out in Antarctica and the Arctic over the next 25 to 30 years. Studying these remote regions plays a crucial role in allowing us to understand the changes in our planet's oceans, marine life and climate systems. The ship will be available year-round to the UK's research community. On board, Their Royal Highnesses will meet a team of engineers from Cammell Laird who have been involved in the ship's build, including young apprentices. Founded in Birkenhead in 1828, Cammell Laird specialises in ship building, repair, refit and conversion as well as providing engineering services to the energy sector.

Princi William, zbuloi të enjten statujën e Princeshës Diana, pa gruan e tij Dukeshën Kate dhe tre fëmijët e tyre.

“Për shkak të respektit për Harry dhe William, familja mbretërore donte që organizimi i zbulimit të statujave do të bëhet vetëm për djemtë e Dianës dhe jo një çështje e madhe publike,” – tha një burim i afërt i familjes mbretërore për “Us Weekly”.

“Kate padyshim që mbështet William, edhe pse fizikisht nuk ishte atje dhe dëshironte vërtet të merrte pjesë, por familja në tërësi vendosi se kjo ishte më mirë për fëmijët”.

Familja mbretërore vendosi disa javë më parë kush do të merrte pjesë në ceremoni. Meqenëse nuk mund të ishte atje personalisht, Kate e shikoi nga larg me Princin George, Princeshën Charlotte dhe Princin Louis. Ata priten të vizitojnë statujën në ditët e ardhshme.

LEXO EDHE  Çfarë po ndodh mes dyshes? Mevlani dhe Aristela fotografohen bashkë në shtrat