Rrezikoi të mbytej në Shëngjin, pushuesit shpëtojnë 70-vjeçaren

Një e moshuar nga Maqedonia e Veriut ka rrezikuar të mbytet paraditen e së dielës në plazhin e Shëngjinit.

Për fat të mirë, mësohet se 70-vjeçarja është nxjerrë në breg dhe është dërguar me urgjencë për të marrë ndihmë mjekësore në Spitalin e Lezhës.

LEXO EDHE  Google dhe Facebook aplikojnë vaksinimin e detyrueshëm

Nga raportimet mësohet se ka qenë ndërhyrja e pushuesve të tjerë që ka shpëtuar 70-vjeçaren nga mbytja.