Pas 1 viti pezullim, hapet lundrimi i trageteve nga Saranda në Korfuz

Një lajm i mirë ka ardhur për qarkullimin e trageteve në jug të vendit. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj njoftoi se nga data 5 korrik do të nisin udhëtimet vajtje-ardhje, duke theksuar se kjo është një faktor pozitiv për zhvillimin e turizmit.

Reagimi:

Lajm i mirë

Hapja me kapacitet të plotë e lundrimeve të trageteve, për qarkullimin e udhëtarëve nga Porti i Sarandë drejt Portit të Korfuzit, në Greqi, pas rreth një vit e gjysmë pezullimi ka sjellë realizimin e udhëtimeve të para.

Nga data 5 Korrik udhëtimet do të nisin vajtje- ardhje dhe ky pritet të jetë një faktor pozitiv për mbarëvajtjen e sezonit turistik.

Lehtësimi i qarkullimit erdhi falë edhe masave të marra nga Qeveria Shqiptare për menaxhimin e pandemisë dhe vaksinimin në masë të popullatës.

 

LEXO EDHE  Kultivim narkotikësh dhe armë pa leje, arrestohen 5 persona në Bulqizë