Fitorja ndaj Belgjikës, Barela: E ndieja që do të shënoja, Spanja ekip i hidhur

Nikolo Barela i shkoi fare pranë golit kundër Zvicrës, ndërsa mori jo pak akuza për ndeshjen e bërë kundër Austrisë, ku u pa shumë nervoz. Gjithsesi, në ndeshjen më të rëndësishme, mesfushori i Interit jo vetëm ishte deciziv me ndërhyrjet në mesfushë, por në të njëjtën kohë ishte autor i një goli shumë të bukur, i cikli zhbllokoi ndeshjen.

“Mendoj se ia kisha borxh vetes një gol, por edhe tifozëve tanë. E vërteta është që në atë aksion nuk e di, por sikur e ndieja se mund të shënoja. Besova deri në fund, rikuperova topin dhe godita. Ishte diçka fantastike për mua, ishte diçka fantastike për të gjithë ne, pasi ky grup e meritoi edhe ndaj Belgjikës fitoren. Mendoj se kjo ishte fitorja më e madhe nga ana jonë, duke parë se vuajtëm jo pak, por është pikërisht kjo ajo që të shijon më shumë. Spanja? Është një ekip i hidhur. Nuk janë sigurisht ajo skuadra e madhe e shumë viteve më parë, por edhe ata kanë shumë talent. Janë të shpejtë, janë të palexueshëm e të hidhur, por në të njëjtën kohë edhe pësojnë shumë”, tha ai pas ndeshjes me Belgjikën, e fituar nga Italia 2-1.

LEXO EDHE  Partizani-Vllaznia, publikohen formacionet zyrtare të supersfidës