Shkelën orën policore, gjobiten dy biznesmenë në Durrës

Polica e Durrësit ka konstatuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë, një subjekt me pronar shtetasin H. D., në lagjen nr.13, Plazh, pasi ka vijuar organizimin e aktivitetit me muzikë në lokalin e tij, pas orarit të përcaktuar për mbyllje.

Mësohet gjithashtu se është proceduar penalisht shtetasi V. K., 40 vjeç, banues në Shijak, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë, duke vijuar aktivitetin në subjektin e tij në Maminas, jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje, në kundërshtim me aktin normativ.

LEXO EDHE  Vasili: 65 përqind e qytetarëve kundër vettingut

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës apelon për të gjithë administratorët e lokaleve dhe qytetarët që të respektojnë masat anticovid dhe orarin e përcaktuar për ushtrimin e aktivitetit.