Dyndje në festivalin e shkëmbimit të partnerëve në Angli. Maratona e s.ksit, ku çiftet flenë me gratë e njëri tjetrit, do zgjasë 4 ditë

Dyndje në festivalin e shkëmbimit të partnerëve në Angli. Maratona e s.ksit, ku çiftet flenë me gratë e njëri tjetrit, do zgjasë 4 ditë

Qindra çifte u grumbulluan në atë që njihet si “Festivali i seksit”, apo “Swingathon” me çadra kampingu në fushat e Grantham, në Lincolnshire të Anglisë.

Eventi është “spiunuar” me dronë dhe nisja e tij mbërrin pas deklaratës së organizatorëve se për shkak të rregullave anti-Covid e kishin anuluar “maratonën e çuditshme” 4-ditore me shkëmbime partnerësh.

Pamjet e filmuara me dronë, siç thotë DailyMail, tregojnë qindra çifte që kanë hapur tendat në fushat e Grantham në eventin që ka nisur që prej të enjtes dhe mbyllet ditën e diel.

Një prej pjesëmarrësve tha se ishin rreth 200 “kampera të lumtur” që kishin blerë 400 bileta me vlerë 250 euro për “çmendurinë” 4-ditore.

LEXO EDHE  Dyshohet se vrau një mësuese në parkun e Londrës, arrestohet 38-vjeçari shqiptar (EMRI)

Organizatorët thonë në faqen e tyre zyrtare në internet se festivali do të ketë lojëra për të rritur dhe pavarësisht kësaj do të respektojë të gjitha rregullat e vendosura nga qeveria për të parandaluar përhapjen e Covid.

Rregullat aktuale të vendosura nga qeveria britanike ndalojnë tubimin në të njëjtin vend të më shumë se 30 personave, ndërsa pjesëmarrësit në “Swingathone” deklarojnë se forca të shumta sigurie private patrullojnë rreth e qark kampit për të shmangur çdo të huaj që mund të spiunojë.

DailyMail thotë se pjesëmarrësi në fjalë ka thënë se eventi nuk po respekton masat anti-Covid, pasi nuk respektohej distanca fizike, por shton se të gjithëve u ishte kërkuar një test negativ.