Sfida Danimarkë-Çeki, UEFA zgjedh njeriun e ndeshjes

Danimarka vazhdon rrugëtimin historik në Kampionatin Europian ku pas Uellsit eliminoi Çekinë duke fituar me rezultatin 1-2.

Goli i parë u shënua nga mesfushori Tomas Delanej, që me realizimin e tij i dha rrugë suksesit të danezëve.

Pikërisht Delanej është zgjedhur njeriu i ndeshjes nga UEFA e cila shkruan: ‘’Shënoi golin e parë të rëndësishëm dhe punoi shumë në mesfushë. Ishte i rëndësishëm në pjesën lidhëse me sulmin dhe organizoi aksione në disa pjesë të fushës’’.

LEXO EDHE  Jorgo Meksi rikthehet më në fund te Skënderbeu, klubi korçar përgatit “dënimin” për kapitenin