Zyrtare/ Kontratë 2 vjeçare, Tirana prezanton afrimin e radhës

Tirana bën goditjen e radhës, afrohet Realf Zhivanaj. Mbrojtësi ka arritur të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin bardheblu.

23-vjeçari së fundmi ka qenë pjesë e skuadrës së Kastriotit dhe më parë ka mbajtur veshur dhe fanellat e Tërbunit, Vorës dhe sektorit të akademive të Tiranës. Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi bardheblu me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”.

LEXO EDHE  Interesim i madh, ja sa bileta janë shitur deri tani për sfidën Vllaznia-AEL

Njoftimi i Klubit të Tiranës

“Realf Zhivanaj tek KF Tirana.

Afrimi tjetër i këtij sezoni është Realf Zhivanaj. Qendërmbrojtësi ka patur pëlqimin e drejtuesve dhe ka arritur dakordësinë për një bashkëpunim 2-vjeçar me klubin. 23 vjeçari vesh tashmë fanellën bardheblu dhe do të jetë në dispozicion të skuadrës dhe trajnerit Shehi. ⚪️🔵✍🏻