Ndërron jetë ikona e repit? Reagon menaxheri i tij

Lajmi se ikona e repit në New York, Biz Markie, ka vdekur po bën xhiron e botës, por këto thashetheme nuk janë të vërteta.

Biz Markie është ende gjallë dhe nën kujdesin mjekësor, konfirmoi menaxheri i tij Jenni Izumi në një deklaratë. Shumë njerëz, përfshirë artistë të shquar si Pharrell dhe Talib Këeli, ndanë reagimet e tyre pas lajmeve për vdekjen e tij.

“Lajmi për vdekjen e Biz Markie nuk është i vërtetë”, shkroi Izumi. “Biz është ende nën kujdesin mjekësor, i rrethuar nga profesionistë që po punojnë shumë për të siguruar kujdesin më të mirë shëndetësor të mundshëm. Gruaja dhe familja e Biz janë prekur nga burimi i dashurisë dhe admirimit nga miqtë, bashkëmoshatarët dhe fansat e tij. Në këtë kohë, ne kërkojmë lutjet tuaja të vazhdueshme gjatë kësaj kohe të vështirë.”

Thashethemet ndjekin raportet e kaluara mbi shëndetin e tij. Markie u shtrua në spital në vitin 2020 për një sëmundje në lidhje me Diabetin e Tipit II dhe thuhet se pësoi një goditje në tru.

LEXO EDHE  U infektua me Covid-19, njeriu i shtrenjtë i Ronaldo-s shtrohet me urgjencë në spital