EURO 2020/ Finalja e parakohshme Belgjikë-Itali, ja si rreshtohen skuadrat

Duke filluar nga ora 21:00, Belgjika dhe Italia do të përballen në supersfidën e çerekfinaleve të Kampionatit Europian në stadiumin ‘’Alianz Arena’’ të Mynihut

Italia do të provojë të kalojë provën e parë serioze në këtë Europian, duke tentuar të kalojë belgët të cilët janë të mbushur me yje. ‘’Axurrët’’ duhet të kenë kujdes njeriun e momentin tek Belgjika, sulmuesin Romelu Lukaku që e njeh mjaft mirë Italinë dhe pritet tu hapë problemeve në sulm. Roberto Mançini gëzon mungesën e Eden Hazard, dhe formën jo të mirë të De Bryjnes i cili deri në momentin e fundit ishte jashtë formacionet.

LEXO EDHE  Foto/ U largua nga Partizani pas 7 vitesh, shikoni momentin emocionues kur Bardhi përshëndetet me tifozët

Djemtë e Roberto Martinez eliminuan Portugalinë në fazën e 1/8-ve dhe kërkojnë të vazhdojnë rrugëtimin në këtë Europian pa marrë parasysh forcën e kundërshtarit. Ndeshja pritet të dhurojë mjaft emocione dhe spektakël, duke mos përjashtuar ndonjë surprizë të mundshme që mund të ndodhë.

Formacionet zyrtare: