EURO 2020/ Belgjikë-Itali, ja kush kualifikohet në gjysmëfinale sipas kompanive të basteve

Pasi i ka shtuar lojës së bukur edhe treguesin që arrin të fitojë duke vuajtur, Italia e Roberto Mançinit niset drejt çerekfinales së “Euro 2020”-ës me një vetëdije gjithmonë e më të lartë të mjeteve në dispozicion.

Do të shikohet nëse Italia do të rikthehet në një gjysmëfinale europiane pas asaj të vitit 2012 dhe nëse do të qëndrojë në garë për ta fituar turneun pas plot 53 vitesh.

LEXO EDHE  VIDEO/ Vijon aventura e Manaj-t me skuadrën e parë të Barcelonës, shikoni klasin e sulmuesit në stërvitje

Kuotat e Belgjikë-Itali përshkruajnë në mënyrë perfekte atë që është pa dyshim sfida më e ekuilibruar nga ato të luajtura deri tani.

Fitorja e Belgjikës kuotohet 3,10, barazimi 2,95, ndërsa fitorja e Italisë 2,25.