Greqi, arrestohet drejtuesi i ‘Agimit të Artë’, Kristo Papa, fshihej nga një ukrainese

Pak më parë është arrestuar drejtuesi kryesor i Agimi të Artë zoti Kristo Papa. Arrestimi i tij u bë në një apartament në Zografu të Athinës. Ai kërkohej nga policia që nga muaji tetor 2020.

Akuzohet si pjestarë i organizatës kriminale. Me arrestimin e tij mbyllet i gjithë cikli i Agimit Artë, ku të gjithë tashmë ndodhen në burg.

LEXO EDHE  Kraja: Po hetojmë 3 inceneratorët, si dhe tenderat

Atë e strehonte një 50 -vjeçare shtetase ukrainase e cila kishte marrë më parë edhe shtetësinë greke.
Kristo Papa ndodhet në qelitë e policisë së përgjithshme në GADA.