Dinamo zyrtarizon një tjetër blerje, firmos me ish-lojtarin e Tiranës dhe Partizanit

Pas rinovimit me Edvan Bakajn, Dinamo ka konfirmuar një tjetër lëvizje. Këtë herë bëhet fjalë për një afrim dhe nën urdhrat e trajnerit Bledi Shkëmbi është vënë edhe Dorian Kërçiku.

“Dorjan Kërçiku është afrimi i radhës. 27-vjeçari ka firmosur sot kontratën e re me Futboll Klub Dinamo.

Mbrojtësi i djathtë, pas disa eksperiencave me skuadra të ndryshme në Superiore, është bërë zyrtarisht pjesë e bluve”, njoftojnë 18-herë kampionët e vendit.

LEXO EDHE  Milani pranë blerjes së madhe, ylli i Realit drejt San Siros

Kërçiku sezonin e fundit ishte pjesë e Laçit, ndërsa në të shkuarën ka luajtur me Tiranën, Skënderbeun, Partizanin dhe Teutën.

Me këtë lëvizje bëhet pjesë e listës së lojtarëve që kanë luajtur me të tria ekipet e kryeqytetit, listë që nuk është shumë e gjatë.