FOTO/ Festa e Pavarësisë së SHBA, ja politikanët që morën pjesë. Kush mungoi?

Në ambientet e Ambasadës Amerikane në Tiranë po mbahet që prej orës 19:30, ceremonia e festive e 4 korrikut, Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve.

Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë disa nga politikanët më të lartë të vendit duke filluar nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kreu i PD-së Lulzim Basha.

Ajo që bie në sy është mungesa e kryeministri Rama në ceremoni.

LEXO EDHE  Shi apo diell gjatë fundjavës? Ja çfarë ju rezervon moti

Nga fotot vërehet prania e Presidentit Ilir Meta, sikundër edhe e kreut të PD, Lulzim Basha, i cili ka në krah Gazment Bardhin dhe Jorida Tabakun. Ndërkohë që Agron Shehaj, i cili garoi për postin e kreut të PD, shihet i distancuar nga pjestarët e tjerë të partisë së tij.