Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në fshatin Hudënisht-Pogradec, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar.

Sipas informacioneve nga policia, bëhet e ditur se një shtetas i identifikuar si Reshit Laraku, 59 vjeç, banues në këtë fshat,  ka rënë nga lartësia duke punuar në ndërtesën në pronësi të shtetasit Sh.P. (i pajisur me leje ndërtimi nga Bashkia Pogradec).

LEXO EDHE  Nuk iu bindën policisë dhe kërcënojnë me armë efektivët, arrestohen dy persona! Emrat

Për shkak të gjendjes së rëndë nga plagët e marra, 59-vjecari është nisur me urgjencë me helikopter në Tiranë, për mjekim më të specializuar.