Kamarierja ndjek me vrap 5 personat që s’paguan faturën, ata e rrëmbejnë dhe e rrahin brenda në makinë

Një kamariere 20-vjeçare në New Jersey është rrëmbyer dhe është sulmuar nga pesë persona, të cilët i ndoqi, pasi ata ikën pa paguar darkën në një restorant. Pesë persona u larguan nga restoranti pa paguar faturën e tyre prej 70 dollarësh dhe menjëherë kamarierja e paidentifikuar ende vrapoi pas tyre dhe u ballafaqua me ta, para se të rrëmbehej, thotë policia.

LEXO EDHE  E rëndë/ Kamioni përplaset me autobusin, humbin jetën 18 persona

Siç është evidentuar në disa pamje të kapura nga kamerat e sigurisë, e reja merret me forcë në një makinë të bardhë. Brenda kësaj makine ajo është sulmuar. Pasi u nxorr nga makina, kamerierja ishte në gjendje të kthehej në restorantin e Nifty Fifty dhe të telefononte policinë. Ajo kishte disa plagë në trup, kështu që u dërgua në një spital lokal.