E mbante të fshehtë, aktori i ‘Friends’ është diagnostikuar me kancer

385848 30: Cast members of NBC's comedy series "Friends." Pictured (l to r): Matthew Perry, Matt LeBlanc, Jennifer Aniston, Courteney Cox, David Schwimmer and Lisa Kudrow are joined by talk show host Conan O''Brien. Episode: "Friends Out-takes & Bloopers Special." (Photo by Warner Bros. Television)

Aktori i famshëm James Michael Tyler, i njohur me rolin e tij si ‘Gunther’ në serialin ‘Friends’ ka konfirmuar që po vuan nga kanceri i prostatës.

Me këtë sëmundje është duke u përballur që nga shtatori i vitit 2018, por që e ka mbajtur të fshehur nga publiku.

LEXO EDHE  Autorja e programit zbulon çfarë do ndodhë me “Për’puthen” në gusht

“Jam mirë, vërtet. Ishte sëmundje e lehtë për tu trajtuar”, tha ai. Tani është duke marrë kimioterapi, dhe nuk është në gjendje të jetë pjesë e ribashkimit të serialit.

Friends' Star James Michael Tyler Reveals Stage 4 Cancer Diagnosis – The  Hollywood Reporter