Merkato/ E zeza mbi të bardhë, vjen firma e radhës te Vllaznia

Fjoart Jonuzi ka rinovuar edhe për një vit me Vllazninë. Mesfushori ka pranuar ofertën e bërë nga drejtuesit, duke mbajtur veshur fanellën kuqeblu edhe për një tjetër sezon.

24 vjeçari ka qenë pikë fikse e mesfushës, teksa Brdaric do e ketë sërish në dispozicion. Pas largimeve të Marku dhe Shehit, Vllaznia ka nisur me rinovimet dhe një ndër ta edhe Jonuzi.

Më herët në Superligë, Jonuzi ka luajtur me Kukësin dhe Laçin, ndërsa është aktivizuar edhe me Gjilanin në Kosovë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Teuta-Inter Escaldes shkon në shtesa, Plaku heroi i durrsakëve

Pas afrimeve të Shimaj, Bulatovic dhe Djurdjevic, Vllaznia rinovon me Jonuzin e shumëkërkuar në merkato.

Konfirmimi i Vllaznisë:

FJOART JONUZI RINOVON EDHE PËR NJË SEZONKF Vllaznia bën të ditur se ka arritur akordin dhe ka firmosur kontratën e re me mesfushorin Fjoart Jonuzi, për të qenë edhe për një sezon tjetër pjesë e jona. Ai do të bashkohet menjëherë me skuadrën në stërvitje, për t’u bërë gati për ndeshjet europiane.