Kërcënoi se do të vriste politikanë e ekspertë shëndetësorë, gjendet i vdekur në pyll ushtari terrorist

Një trup i pajetë është gjetur në një pyll të Belgjikës. Mediat e huaja shkruajnë se dyshohet se trupi i pajetë i përket ushtarit terrorist, Jürgen Konings, i cili ishte kthyer në një shqetësim për politikanët e lartë të vendit, pasi kishte kërcënuar disa herë se do t’i vriste ato.

Paraprakisht dyshohet se 46-vjeçari është vetëvrarë me një armë zjarri, e cila do të duhet të konfirmohet pas ekzaminimeve mjekësore. Trupi i pajetë i tij është gjetur në pyllin Dilsen-Stockhman.

LEXO EDHE  E rëndë/ Gjendet i vdekur një 3-vjeçar në kutinë e lodrave (Foto)

Ushtari 46-vjeçar u konsiderua si një person i rrezikshëm nga autoritetet belge, të cilat kishin nisur prej kohësh kërkime për gjetjen dhe arrestimin e tij.

Konings, kishte një arsenal të tërë armësh, të fshehura në një banesë të vjetër, e për këtë arsye, i larmi i ngritur nga autoritetet konsiderohej i drejtë, pasi ai, kishte thënë se do të vriste një virolog të njohur në vend, e do të sulmonte një nga godinat më të famshme shtetërore në qytetin Evropian.