I siguroi pasaportë zvicerane një 28-vjeçari, arrestohet i riu në Durrës

Një 24 vjeçar nga Kosova ka rënë në prangat e policisë së Durrësit për shkak se akuzohet se ka ndihmuar një tjetër person po nga Kosova për të kaluar ilegalisht kufirin.

Sipas policisë i arrestuari është F.A 24-vjeç, ndërsa akuzohet se ka ndihmuar të kalojë kufirin në mënyrë të paligjshme shtetasin kosovar A. G., 28 vjeç, duke i siguruar një pasaportë maqedonase dhe një leje qëndrimi zvicerane, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 24 Korrik 2021

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm ne DVP Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin kosovar F. A., 24 vjeç, pasi ka ndihmuar të kalojë kufirin në mënyrë të paligjshme shtetasin kosovar A. G., 28 vjeç, duke i siguruar një pasaportë maqedonase dhe një leje qëndrimi zvicerane, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.