Vrau 20-vjeçaren/ Piloti para hetuesve: E mbyta me jastëk, pastaj hodha fëmijën në krevat dhe …

Pas një muaj hetimesh, më në fund, krimi që tronditi të gjithë botën është zbardhur. Për vrasjen e 20-vjeçares Caroline, është akuzuar bashkëshorti i saj, piloti 33-vjeçar, i cili ka pranuar të gjithë krimin.

Ai ka rrëfyer me detaje, se si kreu aktin e rëndë, për më tepër, në sytë e fëmijës së tyre 12-muajshe.

“E vrava Karolinën, e mbyta me jastëk. Shkak u bënë konfliktet që kishim atë natë. Hodha fëmijën në krevat. E mbyta dhe më pas mendova grabitjen,”- mësohet të ketë thënë 33-vjeçari.

LEXO EDHE  Tritan Shehu: Regjimi i Ramës mposhtet vetëm me përballje të fortë në terren

I pyetur nga hetuesit se përse nuk e ka rrëfyer më parë krimin, ai ka thënë se merakosej për vajzën, e cila do të mbetej pa asnjë kujdestar.

Më tej, thuhet se shkak i konflikteve janë bërë vendimi i Carolinës për të braktisur të shoqin, e për t’u larguar së bashku me vajzën te prindërit e saj.