Denoncimi ‘bombë’/ Vëllai vret motrën, policia fsheh krimin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një denoncim mjaft të fortë, ku policia e Pukës ka fshehur një ngjarje dhe ka lënë të lirë autoin.

Denoncuesi shkruan se 1 muaj më parë në fshatin Qerret të Pukës një i sëmurë mendor ka vrarë motrën e tij, por ngjarja nuk ëhstë raportuar nga policia, ndërsa ka lënë të lië edhe vrasësin.

Postimi i Berishës:

Nje akte horror mbahet fshehte nga narkopolicia!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Përshëndetje z.Berisha ! dua që të bëni publike,një ngjarje që ka ndodhur në Fshatin Qerret të Pukës ! para rreth një muaji,një zonjë e nderuar,ndjesë pastë sepse tani nuk jeton më,dyshohet se është vrarë dhe varrosur në oborrin e shtëpisë së saj,nga i vëllai,një i sëmurë mendorë,kur varrezat e fshatit janë rreth 500 m nga banesa,gjë që dhe ligji,dhe kanuni,e ndalon varrimin e kufomave vend e pavend !! por policia e Pukës,dhe prokuroria,janë munduar ta mbyllin çeshtjen,dhe duke e lënë të lirë ktë të sëmurë mendorë !! mbrëmë,ky i sëmurë mendorë,dyshohet se e ka keqtrajtuar të atin e tij 80 e ca vjeçar,duke e përzënë nga banesa,ku pas kërkimeve është gjetur vetem ditën e sotme,në një cep të fshatit,po ashtu dhe bashkëshortja e tij,kishte shenja dhune,pasi dyshohet se është dhunuar dhe kjo nga i biri i sëmurë mendor !! vetem sot më duket se është shoqëruar i sëmuri mendor,pasi për mendimin tonë,duhet të ishte izoluar që në rastin që është dyshuar për vrasjen e motrës,dhe varrimin e saj në oborrin e banesës !! kam frikë se do e lirojnë përsëri,dhe nuk mund të parashikohen pasojat pastaj !!!…..anonim të lutem…

LEXO EDHE  Merr flakë shtëpia e të moshuarit në Durrës